İade, Değişim

 

Satın Aldığım Ürünü Nasıl İade Edebilirim?

Almış olduğunuz ürünü kullanılmamış olması koşuluyla 14 gün içinde, faturanızın arkasındaki iade formunu doldurarak yurtiçi kargo ile karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz.

 

İade etme süresi kaç gündür

Tüketici Kanunu’ndaki, "sebep göstermeden cayma hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) iş günüdür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade talebiyle piadea.com’a gönderdiğiniz ürünlerin iade kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişinizle birlikte gelen faturanın arka yüzünde, mesafeli satış sözleşmesi bulunan nüshasındaki iade formunu eksiksiz doldurarak, yurtiçi kargo (444 99 99) ile aşağıdaki adrese “karşı ödemeli” olarak gönderebilirsiniz. Diğer kargo şirketleri ile gönderilen iade kargoları kabul edilmeyecektir. 

 

İade tutarım nasıl hesaplanacak?

İade nedeniyle piade.com’a gönderdiğiniz ürünlerin satın aldığınız tarihteki fiyatları üzerinden iade tutarınız hesaplanmaktadır. Kusurlu ürün dışında yapılan iadelerde kargo ücreti tarafınıza iade edilmez. Kargo ücreti ürün bedelinden düşülerek iadeniz gerçekleşir.

 

Hangi ürünleri iade edemiyorum?

Aksesuar kategorisi içinde bulunan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra piadea.com tarafınızdan kredi/banka kartınıza ürün bedeli on (10) gün içerisinde iade edilir. kargo bedeli hesabınıza iade edilmez, sadece geri gönderdiğiniz ürünlerin bedelleri tarafınıza iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.

 

Taksitli ödemelerimin iadesi nasıl yapılacak?

Her türlü ödemenizde, tarafımızdan bankanıza tüm tutar iade edilir. Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

 

Elime geçen ürün kusurlu, ne yapmam gerekiyor?

Satın alınan ürünün ayıplı olduğunun anlaşılması halinde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren kırk beş (30) gün içerisinde iade edebilir veya değişim talebinde bulunabilirsiniz. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa stoklarda bulunan ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin stoklarda olmaması durumunda ürün bedeli tarafınıza geri ödenecektir.

 

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi, nasıl iade yapabilirim?

Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse, sipariş takip numaranızı bize bildirerek ilgili siparişinize ait yasal faturaya talep edebilirsiniz.

 

Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?

www.piadea.com’dan satın aldığınız ürünlerin sınırlı sayıda stoğu olmasından dolayı renk/beden/ürün değişimi yapılmamaktadır. Ürünleri 14 gün içinde tarafımıza iade edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR